top of page

Jmenuji se Ondra Pekárek a jsem kameraman, fotograf a lyžař ve volném terénu.

Tomuto sportu se věnuji posledních 18 sezón. K lyžím jsem se dostal až ve třinácti letech přes kamarády z lyžařského oddílu, kde jsem se snažil drtit brány. Naštěstí jednoho krásného dne ve Špindlu napadlo během noci přes metr sněhu, nám zrušili závody a já jsem se dostal k tomu, co mě baví doteď – a to je lyžování ve volném terénu. Jezdím hlavně pro radost a protože mě to baví. Bohužel je stále těžší zajezdit si v nerozježděném terénu, a proto se snažím objevovat nová místa na naší planetě. S lyžemi se šlapacím vázáním jsem navštívil prakticky celé Alpy, Balkán, Norsko, Kyrgyzstán, Gruzii, Írán, Indii, Sibiř a Kamčatku. Postupně se z mého koníčku stalo mé zaměstnání. Hledám a nacházím pro klienty bílé zlato v exotických destinacích, protože celý svět je jeden velký freeride.

V letošní sezóně si asi nejvíc cením našeho výletu do Gruzie. Každý již zná Svanetii, ale Velký Kavkaz je 600 km dlouhé pohoří, kde na spoustě míst budete úplně sami. A tak jsem bodl prst do mapy, vyrobil expediční sáně, koupil stan, kamna a vyrazili jsme vstříc neznámému do zapadlého údolí 15 km vzdušnou čarou od civilizace. Světě div se, vše klaplo na 100 %. Sáně se nerozpadly, stan vydržel a my si užili nádherný týden bez mobilního signálu. Jen my a hory Velkého Kavkazu.

Má videa:
www.youtube.com/channel/UCLzxNZX5kBKTDNJ-U3tVfvw

Ondřej Pekárek

Highlights

Můj největší úspěch je ten, že se mi daří objevovat nová místa na planetě, která jsou skvělá pro lyžování ve volném terénu. Místa, které by lyžaře se stoupacími pásy asi jen těžko napadly navštívit.


Posledních 8 let se živím jen a pouze focením, filmováním a lyžováním. Neberu se ale jako umělce a už vůbec ne jako vrcholového sportovce. :-) Fotil jsem třeba spalovnu v Kodani pro firmu co se podílela na stavbě. Úplně ta samá fotka ten rok vyhrála World press photo. Ani mě nenapadlo fotku někam posílat. A takto to mám asi se vším v rámci focení a točení.

Ambasador DYNAFIT

bottom of page