top of page

TRAIL2GETHER

Přeběhni Sněžník s Dynafitem. Ultra trailový komunitní výběh s předními atlety z naší stáje!

TRAIL2GETHER
TRAIL2GETHER

Čas a místo

03. 9. 2023 9:00

Chata U Slona, Velká Morava 132, Dolní Morava, 561 69 Králíky, Česko

O události

Trailová výzva, která se neodmítá! Proběhni se přes masiv Králického Sněžníku s předními atlety DYNAFITU a objev kouzlo místních trailů.

Co tě všechno čeká?

Budeš mít jedinečnou šanci prozkoumat skrytá zákoutí a stezky kolem Králického Sněžníku a třeba i okoukat běžecké triky či techniku od těch nejzkušenějších z naší stáje. Výběh totiž povedou naši přední atleti a trailheroes, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti i poznatky z trailového běhání.

Na své si přijdou amatéři i profíci!

 Trasa je navržena tak, aby splnila všechny nároky trailového běhání – těšit se můžete na technické pasáže i prudší výběhy a seběhy. Délka celé tratě nebude delší než 30 km s 1200 m převýšením. Běh zakončíme jak jinak, než pozitivně - dobrým jídlem v místní restauraci Terezka. Zhodnotíme trasu, poklábosíme a zároveň zaženeme kalorický deficit nasbíraný v průběhu dne!

Kdy: 3. září 2023 | 9:00

Kde: parkoviště Chata U Slona Dolní Morava (Velká Morava 132, 561 69 Dolní Morava)

S sebou: dobrou náladu a povinnou výbavu na ultra závody, doporučujeme i běžecké hole

Délka trati: 27 km, 1200 m+

Odhadovaný čas: 3 – 7 hodin dle kondice

Trasa: parkoviště Horní Morava – Chlum – Babuše – Podbělka – Sušina – Stříbrnické sedlo – pramen Moravy – Králický Sněžník – Malý Sněžník – Klepáč - parkoviště

Profil trati a GPX souřadnice: https://mapy.cz/s/memudokanu

Atleti Dynafit: Kuba Fabián, Joží Macková, Jarda Havelka, Simča Hudoková, Michal Michalík, Simča Obuszáková

SOUTĚŽ TRAIL2GETHER

Kdo si nestihne porovnat své síly s našimi atlety první zářijovou neděli, tak nemusí být smutný. Může si s nimi zasoutěžit i virtuálně

Každý, kdo proběhne soutěžním segmentem (https://mapy.cz/s/fatasuduku, https://strava.app.link/DJsyWvXqyCb) v období 3. – 17. 9., bude moci vyhrát zbrusu nový model bot DYNAFIT ULTRA 100. Stačí sledovat naše sociální sítě, kde najdeš podrobnosti soutěže.

Popis trasy soutěžního segmentu:

Začátek segmentu najdeš přímo u spodní stanice kotvového vleku Ondráš. Vyrazíš po modré TZ, po vyšlapané pěšině, pod vlekem do kopce. Proběhneš kolem horní stanice vleku a dorazíš na šotolinovou cestu. Po cestě se dej doprava a máš necelý kilometr na odpočinek. V levotočivé zatáčce uhneš na lesní cestu doleva a začneš stoupat k horní stanici lanovky U Slona. Pozor, cesta několikrát křižuje MTB traily, pokud máš sluchátka, raději je na chvíli vypni! Od horní stanice lanovky U Slona se napojíš opět na modrou TZ a běžíš pod Stezkou v oblacích a SKY bridge směrem k rozcestí U včelína. Těsně před klesáním k rozcestí U včelína odbočíš na krásný travnatý trail a po něm vystoupáš až na konec Sky bridge. Když se v nejprudším místě rozhlédneš a uvidíš do údolí, budeš vědět, proč je segment natažený právě tudy. :-) Za Sky bridge se napojíš na modrou TZ a máš poslední možnost si odpočinout, pak už to bude jen poctivý přírodní trail až do cíle segmentu. Z rozcestí pod Babuší se vydáš po zelené TZ kolem potoka k lovecké chatě Babuše a od ní poté po modré TZ přes vrchol Podbělka až na Sušinu, kde je cíl segmentu. A když už si tak vysoko, tak to neotáčej a pokračuj dál, na Králický Sněžník to je co by kamenem dohodil!  :-)

Událost sleduj taky na:

Více informací se dozvíš na našich profilech: 

Akce je vedena formou komunitního výběhu a každý účastník zodpovídá sám za sebe.

Sdílet událost

bottom of page