top of page

"Na svých výpravách potřebuji přeskáče, které vydrží" 

Ondřej Pekárek

29. listopadu 2023

Autor: Ondřej Pekárek

Recenze Dynafit Tigard 130 Ski Touring Boot (Unisex)

Na mých výpravách do exotických destinací za lyžováním ve volném terénu musím mít výbavu, na kterou se mohu 100% spolehnout. Ať už na freeride nebo skialp túrách, jsou pro mě přeskáče nejdůležitější výbava. Pokud člověk chce, aby ho široké dlouhé lyže poslouchaly dokonale na slovo, musí mít tvrdé boty, které dokonale obepínají lyžařovu nohu. Zároveň musí být tyto přeskáče lehké a mít dostatečný rozsah pohybu v komínu při rozepnutí boty na chůzi.


Toto vše Dynafit Tigard 130 splňuje. Jedná se o tvrdou pohodlnou botu, díky již lety osvědčenému zámku Hoji. Systému přepínání ze sjezdu na chůzi. Tento systém je za mě jednoznačně nejlepší a nejspolehlivějším systémem na trhu. Boty s tímto systémem používám již 7 let a nikdy jsem se nesetkal s žádným problémem. Dříve jsem se živil jako servisní technik lyží a mimo jiné jsem dělal i záruční servis skialpových bot pro jiné značky, proto mám velmi dobré srovnání i s konkurencí. Dynafit Tigard 130 jsem testoval v letošní sezoně v Íránu, Indii a Kyrgyzstánu.


Přednosti:

  • skvělý poměr váhy a tvrdosti boty

  • vysoký komín (při sjezdu ocení hlavně vysocí a těžcí lyžaři)

  • zámek Hoji (nespolehlivější systém na trhu)

  • celková robustnost a bytelnost boty


Na svých výpravách potřebuji přeskáče, které vydrží. Oceňuji především přesky, které jen tak člověk neukopne. Dále masivní nýty spojující komín s botou. Tyto nýty se dlouholetým používáním nepřestřihnou.


Nevýhody:

  • Velmi tlustá vnitřní botička. Člověk si musí dát záležet při výběru vhodné velikost. Botička se dost vymačká. Doporučuji vybírat velikost, která bude u nové boty hodně na těsno.

bottom of page