top of page

Narodil jsem se 9. 6. 1984 v Ústí nad Orlicí. Jsem bývalý reprezentant v biatlonu. Na svém kontě mám více než 300 startů ve světovém poháru, tři olympijské medaile a dalších šest medailí z mistrovství světa. Sportovní kariéru jsem pověsil na hřebík v roce 2021. Za tu dobu jsem zjistil, že život je plný výzev a já se těším, co všechno mě v budoucnu čeká.

Rodák z Letohradu, od mala sportovec tělem i duší, a to mi vydrželo až do teď. Někdy před 20 lety jsem se poprvé dostal ke skialpinismu a už tenkrát jsem věděl, že to bude láska na celý život. Začínal jsem u nás v okolí, převážně na Králickém Sněžníku, později i něco málo na Slovensku. Gabo, kterého jsem poznal před 10 lety, byl první člověk, který mě vzal do pořádných hor a dal mi příležitost vyzkoušet si pravý horský skialp.

Něco jsem pochodil v Alpách, mám zkušenost i z PDG nebo jsem šel i legendární Haute Route Chamonix Zermatt. Loni v létě jsme se vydali do Pamíru a to byl také zážitek 😊. Momentálně je mojí hlavní náplní vzdělávací projekt Skialp do škol. Cílem je předat základní znalosti skialpu kantorům, tak, aby v budoucnu mohli tento skvělý sport ukázat dětem na školách. Potkat mě můžete v Peci pod Sněžkou nebo na Dolní Moravě. Letos vyškolíme cca 100 kantorů a věřím, že v příštích letech bude toto číslo růst.

Letos jsem se zapojil i do organizace a pomoci při SkialpujFESTu v Peci pod Sněžkou a byla to skvělá zkušenost. Těším se na spolupráci v dalších ročnících.

Ondřej Moravec

Highlights

2022

Zakladatel projektu Skialp do škol

2020

Několikanásobný medailista – Mistrovství světa v biatlonu

2014

Trojnásobný olympijský medailista ze Soči

Ambasador DYNAFIT

bottom of page