top of page

Trailhero

Trailhero je projekt spoločnosti Dynafit zameraný na podporu "rekreačných" bežcov, ktorí sú aktívnou súčasťou regionálnej bežeckej komunity.

"V posledných rokoch sa okolo trailového behu vytvorila silná a zanietená komunita. Najmä pre tých, ktorí s ním ešte len začínajú alebo chcú zvýšiť latku, sú ambiciózni rekreační športovci dôležitým bodom motivácie a inšpirácie," komentoval Alex Nehls, medzinárodný marketingový riaditeľ spoločnosti DYNAFIT. "Spájajú sa s komunitou ako kolegovia, poznajú všetky výzvy tohto športu a zvyčajne majú silné vzťahy s bežcami vo svojom okolí. Programom DYNAFIT Trailhero chceme týchto športovcov podporiť a ďalej etablovať trailový beh vo všeobecnosti."


Úspech programu dáva spoločnosti DYNAFIT za pravdu: v roku 2017 začala spoločnosť Dynafit hľadať svojich prvých Trailheros. Medzitým sa program presadil na medzinárodnej úrovni. Pre trailovú sezónu 2022 značka napočítala zhruba 1 000 prihlášok. Program DYNAFIT Trailhero sa ukázal byť aj odrazovým mostíkom pre pôsobivé kariérne štarty, napríklad pre 32-ročnú Rosannu Buchauerovú. V roku 2017 položila základ svojej kariéry na medzinárodnom pretekárskom okruhu. Dnes je súčasťou tímu DYNAFIT Athlete Team, počíta sa medzi najlepších trailových bežcov v Nemecku a v roku 2022 štartovala na majstrovstvách sveta v trailovom behu v Thajsku a skončila piata v CCC na legendárnom UTMB.

Hory, příroda a pohyb jsou neodmyslitelnou součástí mého života. Běhám, skialpuji, jezdím na kole a učím se lézt. S během jsem sice začínala na silnici, ale jakmile jsem přičichla k trailu, bylo mi jasné, že to je to, co mi dává smysl. Trailrunningu se jako vášnivý hobík věnuji přibližně tři roky, ale do hor jsem se proběhala teprve nedávno. Až zde jsem se přesvědčila, že zázraky a zážitky se dějí za hranicí komfortní zóny.

Běh pro mě není jen o tempech a časech. Je pro mě životním stylem a terapeutem. Nastavuje mi disciplínu, dává mi pocit volnosti a vytyčuje cíle. Překonat sebe sama a posouvat své limity je pro mě tou nejcennější trofejí, jelikož někdy jsme sami sobě tím největším soupeřem.

Účastnila jsem se silničních závodů od 5 km po půlmaratony, trailových závodů, štafetových běhů, horských trailů a maratonu. Také jsem již okusila své první ultra. Tento rok, pokud zdraví dovolí, bych chtěla čelit své zatím největší výzvě, a to pokořit převýšení 3500 výškových metrů na 50km trati v Alpách – KAT100.

běžkyně, skialpinistka, cyklistka a začínající lezkyně

Od dětství miluji pohyb. Studoval jsem sportovní gymnázium, kde jsem získal cenné znalosti a začínal zdokonalovat svou fyzickou zdatnost v mnoha sportovních disciplínách, hlavně v desetiboji. V současnosti se soustředím hlavně na skialpinismus, horský běh do vrchu – vertical a překážkové závody. 

Skialpinismu se intenzivně věnuji tři roky. Je pro mě výzvou, ale také mě neskutečně naplňuje. Miluji ten pocit, když zdolávám vrcholy a překonávám sám sebe. To platí také pro trailový běh. Obojí s bonusem pohybu v krásné přírodě, kde se dokážu odreagovat od každodenního shonu. Překážkové závody pro mě představují skvělou kombinaci fyzického výkonu, taktického uvažování a adrenalinového zážitku. 

Sportování a aktivní životní styl jsou důležitou součástí mého života. V současnosti pracuji pro Sachasport, který je jedním z kompetenčních center Dynafit, a to mi umožnilo spojit mou lásku ke sportu s prací. Mám díky tomu možnost sdílet své zkušenosti a znalosti s ostatními sportovními nadšenci a pomáhat jim dosáhnout jejich cílů. Značka Dynafit je pro mě srdcovou záležitostí. Je to značka, které věřím a která mi pomáhá se posouvat dál. Jsem jejím pyšným ambasadorem a zkušenosti s ní rád předávám dál našim zákazníkům.

skialpinista, specialista běhu do vrchu, milovník překážkových závodů

bottom of page