top of page

Sportovat jsem začal už v dorosteneckých kategoriích a věnoval jsem se primárně cyklistice. Byl jsem v juniorské a U23 reprezentaci horských kol, zúčastnil jsem se mistrovství Evropy (15. místo v disciplíně XC) a mistrovství světa. Mám medaile z domácích mistrovství MTB XC, ze závodů Českého poháru nebo dres nejlepšího vrchaře z mezinárodního silničního etapového závodu Regionem Orlicka.

Později jsem se začal věnovat více maratonům - vyhrál jsem například legendárního Drásala na klasické trase 116 km. V tomto období jsem už jako instruktor lyžování trávil zimy na horách. Ve sněhu se mi na kole moc jezdit nechtělo, na běžky nebyly moc podmínky, a tak jsem vyzkoušel skialpy. To se psal rok 2012. Jelikož jsem hltal freeski videa All I Can nebo Into the Mind s legendama jako JP Auclair nebo Eric Hjorleifson, moje první lyže byly pořádně těžké. Rámové vázání a 100 mm pod patou. Pak ale dvě sezóny pořádně nenasněžilo a já chodil se závažím pouze po sjezdovce. Začalo mě to ale bavit!

Rok 2015 a první závody - ČP na Dolní Moravě, ještě za hobíky. I s těžkou výbavou na nohách to dalo na 3. místo. Tento rok jsem byl i poprvé na přechodu v Tatrách. Na podzim přišlo první seznámení s vybavením DYNAFIT - lehký set PDG! To byla zásadní změna!

Založili jsme s kamarády skialpinistický oddíl na Dolní Moravě a začali jsme společně trénovat. Výsledky se začaly postupně dostavovat. První bedna na Českém poháru ve skialpinismu bylo 2. místo na Krakonošovi v roce 2017. Pak další milník - nominace na mistrovství světa do Švýcarska v roce 2019 a seznámení se světovým skialpinismem.

Zatím nejlepší sezóna pro mě byla ta minulá (2022/23). Vyhrál jsem Český pohár a získal titul mistra ČR. Na legendárním závodě HoreDole Derešom beru 2. místo celkově. Na lehkou výbavu už nedám dopustit a ikdyž mám i "široké" 88 mm lyže, 90% sezóny trávím na úzkých. Protože #speedup!

No a pokud někde neběhám, nechodím nebo nejezdím po kopcích, nehobluju sjezdovky nebo traily, tak jsem buď v práci, na horské nebo někde kempíme s holkama v našem Transporteru! :-)

Pavel Skalický

Highlights

2023

1. místo v celkovém hodnocení Českého Poháru - skialpinismus

2023

2. místo v závodě Hore-Dole Derešom

2023

Titul mistra České republiky ve skialpinismu

Ambasador DYNAFIT

bottom of page