top of page

We_ar* Nature. Buď in ve měste i na horách! Nová designová kolekce od Salewy

„Chtěli jsme vytvořit něco opravdu nového a svěžího, co se odlišuje od tradiční trekingové výbavy."

Každý produkt inovativní trekingové kolekce Puez od Salewy je navržen tak, aby nám umožnil užít si přírodu na jakémkoli místě. Na horách, v lesích nebo na poušti, ale třeba i uprostřed města. Motto kolekce - We_ar* Nature v překladu znamená „Noste přírodu“ i „Příroda jsme my“. S přírodou se ztotožňujeme, ať už jsme kdekoli – od Dolomit, kde jsme doma, až po přírodní nespoutané oblasti po celém světě. Kolekce Puez je navržena v Dolomitech a je z velké části vyrobena z přírodních ekologických vláken Alpine Hemp a Sorona®. Klade zkrátka důraz na přírodu. Kdykoli, kdekoli!


Puez, nová letní kolekce trekingových produktů od Salewy, je celá o designu a estetice. Reaguje na požadavky nové generace, která se neustále pohybuje mezi městským a outdoorovým prostředím. Kolekce primárně cílí na novou, mladší generaci, která má své vlastní náročné požadavky, určitý postoj ke stylu a pohybuje se mezi přírodou, horami a městem. To ji odlišuje od klasických alpinistů. Žijeme v době překotné transformace, která je charakteristická informační revolucí, neustálými interakcemi a komunikací. A ať chceme nebo ne, konzumem. Zároveň jsme svědky opačného trendu – stále více mladých lidí tráví svůj volný čas v přírodě a na horách. Vyhledávají místa a okamžiky, kde si mohou odpočinout – daleko od spěchu a zběsilého tempa každodenního života, kde musíte být 24 hodin denně online. Místa, kde mohou trávit čas se blízkými, nebo si udělat čas sami na sebe.


A co bylo inspirací trekingové kolekce Puez? „Chtěli jsme vytvořit něco opravdu nového a svěžího, co se odlišuje od tradiční trekingové výbavy. Kolekce se vyznačuje výrazným vzhledem a moderním designem, který je inspirován městským prostředím. Zároveň jsou všechny modely navrženy tak, aby byly funkční a adaptabilní v přírodě v horském i jakémkoliv jiném náročném prostředí. Zemité barvy a přírodní materiály odrážejí silnou vazbu na přírodu, která je charakteristická pro tuto kolekci i naši značku,” vysvětluje Leonardo Fumagalli, koordinátor oděvního designu značky Salewa.


Společnost Salewa posiluje spojení mezi městskými trendy a udržitelným přístupem šetřícím zdroje tím, že používá svůj vlastní materiál Alpine Hemp z alpského konopí. Kromě konopí představují modely v této kolekci další přírodní a udržitelné materiály, jako je vlna merino nebo nově uvedená polymerová vlákna Sorona®, v kombinaci se syntetickými vlákny. Výsledkem je jedinečná, dlouhotrvající hebkost podobná kůži a komfort díky termoregulačním vlastnostem materiálu.Co jsou to materiály Alpine Hemp a Sorona®, které patří mezi „Nature Tech“ materiály, tj. materiály spojující přírodu a technologie?


Konopí je přírodním a všestranným materiálem. Je odolné proti oděru, velmi trvanlivé, měkké, prodyšné a má termoregulační vlastnosti. Salewa se svým materiálem Alpine Hemp vyvinula přírodní hybridní tkaninu, kterou v posledních letech hojně využívá, díky jejím ideálním vlastnostem pro outdoorové použití. Kombinací konopí a syntetických vláken jako je recyklovaný polyester spolu s organickou bavlnou nebo elastanem je možné vyrobit pevný, ale stále měkký a pružný materiál, který je příjemný na dotek.


Se svou novou trekingovou kolekcí se Salewa v této oblasti posunula o další krok vpřed. Poprvé jsou produkty z části vyrobené z hybridní struktury, která kombinuje konopí a polymerová vlákna na bio základě - částečně vyrobené z kukuřičného škrobu. Konopí tak získává další, přirozeně pružné vlastnosti a to bez nutnosti použití elastanu. Tento přídavný materiál se jmenuje Sorona® a vyrábí se biochemickou fermentací. Oblečení vyrobené ze Sorony® je mírně elastické, odolné a zároveň nesmírně příjemné na nošení. Poskytuje pocit tepla a snadnou tvarovatelnost, plus snižuje negativní dopady na životní prostředí. Jde totiž o veganskou alternativu výplně, která využívá 37 % obnovitelných rostlinných složek. Výsledná směs materiálů nabízí dlouhotrvající vylepšenou měkkost a komfort s termoregulačními vlastnostmi, zatímco části z materiálu Durastretch zajišťují větší odolnost proti oděru a lepší pružnost.


Produkty z kolekce Puez najdete u našich obchodních partnerů - stačí si vybrat prodejnu blízko u vás! Níže jsme pro vás vybrali pár kousků z kolekce, tak na ně koukněte.

Recenzia TU
Recenzia TU
Recenzia TU
Recenzia TU
Recenzia TU

#we_arenature

Kolekce Puez je založena na třech hlavních pilířích:


  • Orientace na přírodu a technologie - používá přírodní a udržitelná vlákna v kombinaci s technickými materiály

  • Střihy založené na zkušenostech - nabízí inovativní řešení reagující na zkušenosti uživatelů, pro maximální využitelnost a snadné zacházení

  • Orientace na budoucnost - pokrokový design s výjimečnými detaily a dlouhou trvanlivostí

KALHOTY PUEZ HEMP DST 2/1 HYBRID PANT M/W


Funkční řešení na letní treking, ať už na intenzivní horské túry, nebo průzkum měst. Kalhoty jsou vyrobeny z měkkých, pevných a prodyšných materiálů, odolných proti povětrnostním vlivům. Byly vyrobeny tak, aby byly adaptabilní v přírodním i městském prostředí. Hlavní materiál použitý na jejich výrobu, Alpine Hemp, nabízí přirozeně chladivé vlastnosti, zatímco hybridní tkanina Sorona® zajišťuje ještě větší všestrannost a snadnou údržbu. Na nejvíce zatěžovaných místech jsou umístěny panely z materiálu Durastretch, které zaručují větší odolnost proti oděru a pružnost.


Hmotnost: 350 g  (50/L)

Velikost: S-XXL

Barva: béžová zlatohnědá, tmavě zelená olivová

Hlavní materiál: DURASTRETCH PFC FREE 140 g/m² (89 % polyamid, 11 % elastan), HEMP SORONA DULL 180 g/m² (60 % konopí, 40 % polyester).

MOC: 4 200 Kč

BUNDA PUEZ HEMP DST 2/1 HYB JACKET M/W


Multifunkční, prodyšná a odolná trekingová bunda, která je vyrobena z udržitelného materiálu Alpine Hemp. Je navržena tak, aby byla funkční, všestranná a uspokojila vás jak v náročném přírodním terénu, tak aby zapadla i do městského prostředí. Bunda z přírodního softshellu je vyrobena z hlavní hybridní tkaniny obsahující materiály Alpine Hemp a Sorona®. 


  • Hmotnost: 415 g (50 - pánská), 350 g (42/36 - dámská)

  • Velikost: S-XXL pánská, S-XL dámská

  • Barva: béžová ovesná, tmavě zelená olivová

  • Hlavní materiál: DURASTRETCH PFC FREE 140 g/m2 (89% polyamid 11% elastan), HEMP SORONA DULL 180 g/m2 (60% konopí 40% polyester).

  • MOC: 4 950 Kč

BOTY PUEZ KNIT MID POWERTEX SHOE M/W


Obuv pro bezproblémové horské výstupy a dlouhotrvající pohodlí na krátkých i náročných horských trasách v různém, i nezpevněném terénu. Boty jsou vhodné i na nošení do města. Je to první obuv značky Salewa, která obsahuje materiál Alpine Hemp. Mezipodešev obsahuje pro větší udržitelnost recyklované zbytky konopných materiálů, a snižuje tak používané množství materiálu EVA a následný vznik mikroplastů, aniž by musela dělat kompromisy ohledně výkonu. Stejná koncepce je použita i u udržitelných tkaniček, kde je materiál Alpine Hemp použit spolu s recyklovaným polyesterem.


Velikost: 6-23 UK pánské, 3-9 UK dámské

Hmotnost: 480 g (1 pánská bota vel. 9UK), 385 g (1 dámská bota vel. 9UK)

Barva: černá, černá/tmavá olivová, černá/modrá - pánské, černá, ovesná béžová/písková, vínová - dámské

Mezipodešev: Alpine Hemp

Stélka: CFF z recyklované síťoviny

Podešev: POMOCA Alpine Trekker

Podšívka: PowerTex: voděodolná a prodyšná membrána bez obsahu PFC 

Vršek: 3F systém s Kevlarem®, vysoce odolný ripstop PE, pletenina z nylonu 6,6: vysoce prodyšná a odolná, ochranná guma

MOC: 6 200 Kč

BATOH PUEZ 40+5 L BACKPACK  


Velký a moderní batoh v pánské i dámské variantě, který nabízí široké spektrum využití při turistice – od vícedenních výletů v Dolomitech po túry v horských oblastech po celém světě. Má velmi robustní konstrukci a jedinečný, pokrokový a multifunkční design. Díky rolovacímu otevírání na vrchní straně a hluboce vsazenému zipu Infinity se dvěma jezdci umožňuje rychlý a snadný přístup ke všem částem hlavního prostoru – shora, ze strany i ze spodní části. Rolovací otevírání na vrchní straně nabízí pět litrů úložného prostoru navíc, který budete potřebovat na delší cesty. V jádru jeho konstrukce je nosný systém Dry Back, díky kterému batoh lépe padne a nabízí větší stabilitu.


Hmotnost: 1335 g pánský, 1320 g dámský

Rozměry: 63 x 27 x 37 cm - pánský, 63 x 27 x 36 cm - dámský

Objem: 40 l (+5l)

Délka zad: 46-60

Barva: černá/onyxová, námořní modrá/světle modrá, šedá/tmavě olivová (pánský), plus vínová/černá (dámský)

Materiál: Kodra Nylon 330D, Robic 210D Nylon Ripstop

MOC: 4 700 Kč

To nejlepší z trekingové kolekce Puez

9. dubna 2024

Autor: Salewa PR | Redakce Mountainbrands.cz

Celá kolekce má označení Salewa Committed a byla vyrobena podle striktních a nezávisle auditovaných environmentálních norem a norem společenské odpovědnosti.

bottom of page