top of page

Mezinárodní soutěž Horské služby - Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty

44. ročník akce, která přivádí každoročně do Krkonoš záchranáře ze všech koutů Evropy.

Mezinárodní soutěž Horské služby - Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty
Mezinárodní soutěž Horské služby - Memoriál Jana Messnera a Štefana Spusty

Čas a miesto

25. 3. 2024, 16:00

Špindlerův Mlýn, Špindlerův Mlýn 260, 543 51 Špindlerův Mlýn, Česko

O podujatí

Už více než čtyřicet let se každé jaro v Krkonoších koná akce, která shromažďuje horské záchranáře z celé Evropy. Závody se pravidelně pořádají jako Memoriál Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří v roce 1975 zahynuli při záchranné akci na Sněžce a stali se tak prvními záchranáři, jenž obětovali své životy pro záchranu ostatních.

První den bude terénní etapa doplněná o cross, práci s lavinovými vyhledávači a resuscitaci. Ta zavede závodníky do hřebenových partií Východních Krkonoš. Druhý den bývají na pořadu sjezdové disciplíny, obří slalom jednotlivců, obří slalom se se svoznými prostředky, ošetřování.

„Bohužel, v letošním roce jsme nuceni přírodními podmínkami tuto část závodu pozměnit. Pro závodníky bude připravena druhá terénní etapa v Západních Krkonoších, doplněná o slanění a časovku. Abychom prověřili také rychlost z kopce dolů a schopnost reagovat na nouzová volání, zařadili jsme obří slalom s akií, který absolvují závodníci na skialpinistických lyžích a nesmí chybět ani ošetřování, jako samostatná disciplína“. Popsal letošní změny v systému soutěže P. Cingr, náčelník HS Krkonoše a ještě dodal: „Sněhové podmínky jsou žalostné ve všech českých horách, tak věříme, že Krkonoše poskytnou všem účastníkům závodu jakousi satisfakci za průběh letošní zimy bez sněhu.“

Podrobné informace o akci najdete ZDE.

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page