top of page

9. února 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz | Dynafit PR

Soutěžní režim zapnutý! DYNAFIT posiluje pozici jako hlavní sponzor Mezzalamy, Sellarondy a Bokami Západních Tater

9. února 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz | Dynafit PR

Na všech závodech se očekávají zástupci mezinárodní elity ve skialpinismu, včetně některých sportovců DYNAFITu. DYNAFIT má na akcích svůj tým i fanoušky a je k dispozici pro jakékoli dotazy týkající se skialpinismu.

Adrenalin a vzrušení visí ve vzduchu. Obklopeni jásajícími diváky, čekají stovky sportovců a sportovkyň na startovní výstřel. Přes 40 kilometrů, několik tisíc výškových metrů a technicky náročné pasáže je třeba zvládnout ve dvou- nebo tříčlenném lanovém týmu, a to s maximální rychlostí. Skimaratony Sellaronda a Trofeo Mezzalama patří mezi ultimativní výzvy pro ambiciózní hobby i profesionální skialpinisty. Specialista na horské vytrvalostní sporty DYNAFIT podporuje v roce 2023 opět obě soutěže jako hlavní sponzor a partner, čímž podtrhuje svoji silnou pozici v závodním skitouringovém sportu. Skimaraton Sellaronda se koná 31. března 2023 a Trofeo Mezzalama 22. dubna. Na obou závodech se očekávají zástupci mezinárodní elity ve skialpinismu, včetně některých sportovců DYNAFITu. DYNAFIT má na akcích svůj tým i fanoušky a je k dispozici pro jakékoliv dotazy týkající se skialpinismu. 


SELLARONDA SKIMARATON 

www.sellaronda.it 


Skimaraton Sellaronda bude odstartován 31. března v 18 hodin v italské Arabbě. Adrenalinový závod se koná na známém okruhu Sella v největším komplexu lyžařských středisek na světě – Dolomiti Superski. Ve dvoučlenných týmech (mužských, ženských nebo smíšených) čeká sportovce 42 kilometrů sjezdovek a celkem 2700 výškových metrů přes čtyři dolomitské průsmyky Passo Gardena, Campolongo, Pordoi a Sella. Trasa také prochází centry ladinských oblastí Arabba/Buchenstein, Canazei/Fassatal, Wolkenstein/Val Gardena a Corvara/Alta Badia. DYNAFIT je hlavním oficiálním sponzorem těchto závodů od roku 2010. Vždy se najde několik sportovců DYNAFIT, kteří se chopí noční výzvy. V loňském roce zastupovali na legendárním okruhu Sella motto #SpeedUp mj. i Johanna Hiemerová, Jakob Herrmann a Paul Verbnjak. Čtyřikrát se závodu zúčastnil také generální ředitel DYNAFIT Benedikt Böhm. V roce 2019 společně s týmovým partnerem a produktovým ředitelem DYNAFIT Schorschem Nickaesem dosáhl svého dosavadního nejlepšího času 3 hodiny a 40 minut. TROFEO MEZZALAMA – prestižní závody nad hranicí 4000 metrů

www.trofeomezzalama.it


Trofeo Mezzalama patří k největším výzvám ambiciózních skialpinistů a skialpinistek a bezesporu patří k těm nejdůležitějším ve Skimo závodním kalendáři 2023. Po startu v Breuil-Cervinia přejdou účastníci v týmech po třech italský masív Monte Rosa a než dorazí do cíle v Gressoney-La-Trinité, čeká je 45 kilometrů, více než 3000 metrů převýšení přes ostré hřebeny, ledovcové nástupy a strmé sjezdy. Největší výzva však spočívá právě v převýšení. Trasa vede vícekrát nad hranicí 4000 metrů, což ze závodu Trofeo Mezzalama činí „nejvyšší alpský skialpinistický závod na světě“. Poprvé se tento závod konal v květnu 1933, v dubnu bude Trofeo Mezzalama tak, jak jej známe, teprve 23. ročníkem a po čtvrté v řadě jej bude podporovat DYNAFIT jako hlavní sponzor. BOKAMI ZÁPADNÍCH TATER

www.bokami.sk


Tříetapový závod BOKAMI je jedním z největších skialpinistických svátků na Slovensku. Koná se pod záštitou Slovenského horolezeckého svazu JAMES, spojuje regiony Liptov a Orava a navazuje na dlouhou tradici skialpinistických závodů v Západních Tatrách sahající až do počátku 90. let. Jedná se o jediný vícedenní a nejnáročnější skialpinistický závod ve střední Evropě, který si získal renomé a respekt v širším evropském kontextu. Závod se běží ve třech dolinách a závodníci absolvují tři etapy ve třech dnech, během nichž urazí přibližně 60 km a překonají kolem 6000 výškových metrů. Již několik let se závodu kromě Slováků, Čechů a Poláků účastní závodníci z různých koutů světa, např. z Kanady, Norska, Velké Británie, Rakouska, Německa, Řecka, Rumunska, Bulharska, Švýcarska, Španělska. 


Letos se koná již čtrnáctý ročník závodu a DYNAFIT bude opět u toho jako hlavní sponzor.


3 dny - 3 etapy - 3 údolí 

Kdy: 23.–25. března 2023

Kde: Západní Tatry

Trasa: 60 km / cca 6600 m převýšení

#speedup

SELLARONDA 


Kdy: 31. března 2023 

Kde: Arabba (BL), ITA 

Účastníci: 1300 účastníků – dvoučlenné lanové týmy 

Trasa: 42 km, 2700 výškových metrů 

Přihlášení: od 7. února 2023 (mezinárodní týmy)

MEZZALAMA


Kdy: 22. března 2023 

Kde: Aostatal, ITA 

Účastníci: 300 účastníků – trojčlenné týmy 

Trasa: 45 km, 3000 výškových metrů 

Přihlášení: od 4. února do 12. dubna 2023