top of page

11. července 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz | Ambasadoři

Ze života našich ambasadorů: ČERVEN 2023

11. července 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz | Ambasadoři

Simona Obuszáková, Michal Michalík, Adam Buki, Michala Bátorová a Jana Švecová

Naši skvělí sportovci zažívají každý den nová dobrodružství. A proto vám pravidelně přinášíme reporty z jejich života. Ke konci měsíce vždy vybíráme několik ambasadorů, kteří se s vámi podělí o zážitky ze svých tréninků, závodů, cest, anebo prostě jen výletů do přírody. Věříme, že vám tak ukážeme něco „ze zákulisí“ a reálného života lidí, jejichž život je neobyčejný a plný vzrušení a zážitků, ale taky často spojený s odříkáním, sebekázní, bolestí i nebezpečím.


Profil každého z ambasadorů najdete zde, i s proklikem na jejich sociální sítě. Všichni jistě ocení, když je podpoříte třeba sledováním. 


Měsíc červen se nesl v duchu tréninku a přípravy na jeden z hlavních trailových závodů sezóny - Lysohorský ultratrail (LHUT), který se běžel 10.6. 2023 kolem Lysé Hory. Při trénincích se sportovci podívali na různá místa, ať už v domovině nebo za hranicemi. Zajímavé věci se udály i na skalách, či na kole. A vaše oko jistě pohladí fotky cestovatelky Forest Mishel z objevování Islandu! 

#červen

Trailhero Simona Obuszáková


V červnu jsem se zúčastnila závodu Čertovský ultratrail a na trati 33,3 km s převýšením 1000+ jsem oslavila své narozeniny jako 7. žena celkově.


14 dní jsem z červnu trávila v italském Trentu a jeho okolí, kde jsem strávila většinu času v kopcích jak běžecky, cyklisticky tak lezecky a posbírala více jak 10 000 výškových metrů. 


Nyní mě čeká 14 dní v Italské Aostě, kde se chystám nakrmit nožky dalšími výškovými metry a potrénovat na závod KAT100, kde mě v srpnu čeká 48 km, 3200+.

Adam Buki


I have just started the preparation for the winter season in the beginning of the month. Mostly I managed to go for a long (2 hours) trail running training on the weekends and I managed to collect enough ascent. I was testing the new gears during these trainings, the Ultra 100 shoes and the Sky 4 Vest. I also used the Vest on my first race this year, which was the Ultra Trail Hungary, the biggest trail running race in Hungary with 1400 participants. This was the highlight of my month. 


I started the Visegrád trail, which was 30 km long with 1100 m+ ascent. I finished 3rd place with 2:26:12. The field was really strong. The winner was Orolin Pavol with 2:13:46 and Máté Dalos finished second with 2:24:11, who is one of the strongest trail runner in Hungary (2nd and 3rd in uphill and half-marathon mountain running Hungarian championships this year), so i was pretty satisfied with my result, even I am at the very beginning of my preparation. 


I bought the special Snow Leopard collection cycling kit, which is my favourite cycling kit right now. I used it during Ultrabalaton, which is a Hungarian Relay running competition around Lake Balaton and I was wearing it between my stages when i tried to recover on my bike.

Michala Bátorová aka Forest Mishel


Ako inak aj tento mesiac patril horam. Pridala som par zaberov z Islandu, nadherna krajina a urcite sa raz este vratime spoznat aj vnútrozemie, ktore sme nestihli.


Dalsie fotky su zo Zapadnych Tatier - Baranec, ktory je otvoreny celorocne. Tak sme si ho dali este pred otvorením sezony a potom ked uz otvorili cele Tatry tak sme si rovno dali krasny 26km prechod, chybal nam kusok, aby sme mali absolvovane vsetky turisticke trasy v Zapadnych Tatrach. Pekne sme si to takto za krasneho pocasia dokoncili. :)


Koncom jula ideme do Svajciarska, kde planujeme dake stanovačky a ferraty, jazera a tury tak to bude tiez urcite zaujimave!