top of page

Běžecké boty Dynafit Ultra 100 dokonale kombinují pohodlí, trakci a vynikající návratnost energie.

"Stovky používám už tři roky. Už od doby, kdy byly novinkou na trhu. Zatím mi žádné jiné běžecké boty neseděly lépe!"

Osobní zkušenost


Stovky používám už tři roky. Velmi mi vyhovuje jejich měkkost a vysoká patka spolu s překrytým šněrováním. Původně mi vyhovovaly už ty první tak, jak byly, ale drobnosti, které by se daly vylepšit, jsou v nejnovějším modelu ošetřeny. To znamená například odolnější grip. Podrážka je nyní Vibram a ze zkušenosti si myslím, že vydrží trochu víc. Mají také potaženou špičku, takže oblast prstů je v tuto chvíli ještě více chráněna. Pata je díky Heel Preloader vytvarovaná o poznání lépe než u prvního modelu. O tom, že vypadají krásně, nemusím nikoho přesvědčovat.


Používám je jak na delší tréninky a celodenní výlety do hor, tak i na popoběhnutí lesem nebo běhání po asfaltu. Podržely mě i v zimě na sněhu nebo na zledovatělých úsecích. Jsou také mou první volbou, když si chci obout něco pohodlného po skialpovém závodě, protože jsou na nohách opravdu jako obláčky. Už se s nimi těším na následující léto v kopcích a rozhodně je v nejbližší době nebudu měnit!


Materiál svršku, použitá membrána, prodyšnost


Bota nemá žádnou membránu – je tvořena jemnou síťovinou, která tím pádem zajišťuje výbornou prodyšnost. Kolem dokola a na špičce je teniska jemně pogumovaná, což dodává botám větší odolnost. Zároveň pogumování chrání prsty před zakopnutím o různé kameny, kořeny nebo jiné nástrahy trailu. Měkký jazyk dodává botě pohodlnost. Po zavázání tkaniček je tu další užitečná funkce, a to překryté šněrování. Kromě toho, že se tkaničky schovají do "komůrky" a nemusíte řešit jejich převazování během běhu, zabraňuje také vnikání kamínků a prachu do tenisky.


Odpružení tenisky, použité materiály v podrážce atd.


Jak jsem již zmínila, novinkou je podrážka Vibram Megagrip, která nahradila původní podrážku od značky Pomoca. Výstupky hluboké 4 mm zaručují lepší trakci a dokonalou přilnavost, a tím pádem perfektní držení na jakémkoli povrchu a v jakémkoli terénu.


Vysoká pata je skvělou volbou například pro běžce s problematickými koleny. Slouží k tlumení případných nárazů a zároveň šetří kotníky. Nemusíte se však bát, že by pata nebyla dostatečně pevná. Má sice velký obsah tlumicí pěny, ale aby bota zůstala stabilní, je patní část rozšířena pro větší jistotu při dopadu. Mezipodešev má pohodlné měkké odpružení, ale stále se na ni můžete spolehnout. Nový materiál váží o 20 % méně než tradiční mezipodešev EVA, ale má energetickou návratnost víc než 10 %.


Podešev, přilnavost, chování za mokra atd.


Gripy jsou nyní širší, tvrdší a propracovanější. Výstupky jsou od sebe dostatečně vzdálené, takže se mezi nimi zbytečně nehromadí bláto a kamínky. Během běhu se automaticky "oklepávají", takže s sebou nebudete nosit gramy navíc.


Boty velmi dobře podrží na nejrůznějších površích. Jsou skvělou volbou jak v zimě pro běh ve sněhu, tak v létě na běh po skalách nebo v lese po jehličí. Můžete se na ně spolehnout i v mokrém listí na podzim. Osobně je považuji za jedny z mála trailových bot, které jsou velmi pohodlné i pro běh po asfaltu. Ačkoli se snažím asfaltu vyhýbat, ne vždy je to na dlouhých bězích možné a tyto boty jsou skvělým kompromisem.


Podrážka poskytuje:


- návratnost energie

- maximální odpružení

- podešev Megagrip

- Vibramové trakční výstupky


Heel Preloader je konstrukce paty, která zajišťuje anatomicky správné a bezpečné usazení a zároveň umožňuje vynikající stabilitu a snižuje zatížení achilovky.

Recenze ZDE
Recenze ZDE
Recenze ZDE
Recenze ZDE
Recenze ZDE

#ultratrail

Hodnocený produkt: boty Dynafit Ultra 100


Vhodné pro: běžný přírodní terén, horský běh

Pro jaký druh běhu je bota vhodná: vytrvalostní trénink, dlouhé až velmi dlouhé tratě

Hmotnost: 269 g

Šněrování: klasické, s překrytím

Sklon paty – špičky: 6 mm

Podpora nohy: neutrální

Orientační cena: 4 400 Kč

Zaujalo mě:


- měkkost došlapu spolu se stabilitou

- nízká hmotnost

- překryté šněrování

- širší střih boty

- pohodlí na dlouhé hodiny

- krásný design

Shrnutí recenze

21. dubna 2023

Autor: Tereza Mazalová, ambasadorka Dynafitu | Redakce Mountainbrands.cz

Trailové boty Ultra 100 od společnosti Dynafit jsou určeny především na dlouhé běhy v horách, ale skvěle obstojí i na asfaltu a v jakémkoli terénu. Mají nové, pevnější držení paty – Heel Preloader. To zajišťuje anatomicky správnou konstrukci paty, bezpečné držení a umožňuje špičkovou kontrolu a stabilitu. Novinkou je také pogumovaná špička, aby co nejdéle vydržely náročné běhy. 


Na první pohled vás okamžitě zaujme design. Jsou dostupné v několika barevných variantách, a přestože na první pohled vypadají mohutnější, zdání klame, váží jen 269 g. Jsou lehké, ale i dobře odpružené. Další novinkou u tohoto modelu je podrážka Vibram s výstupky, která má již při prvním běhu o poznání pevnější grip. Stejně jako u starého modelu zůstala krytka přes tkaničky, které se do ní schovají a neomezují po celou dobu běhu. Mezipodešev má pohodlné odpružení pro pocit pružení, ale přesto zůstává reagující a lehká.

bottom of page