top of page

Pomoca

Společnost Pomoca, založená v roce 1933, je švýcarský výrobce skialpinistických pásů a gumových podrážek. Jako nejstarší výrobce pásů a lídr v oblasti skialpinismu přinesla společnost Pomoca v roce 1975 revoluci na trhu, když začala používat lepidlo na pásy a v roce 1985 vynalezla voděodolnou úpravu EverDry. Se svou speciální gumovou membránou Safer Skin, vynalezenou v roce 2004, společnost Pomoca nadále stanovovala nejvyšší standardy ve funkčnosti a výkonnosti skialpových pásů.

Společnost Pomoca výrazně investuje do inovativních a ekologicky odpovědných technologií a spolupracuje s partnery, jako je Polytechnická univerzita v Lausanne (EPFL), Univerzita v Innsbrucku (AT), a s více než 60 profesionálními sportovci. Společenská odpovědnost je plně integrována do inovací výrobků, vývoje a firemní kultury. Původ mohérové vlny, ze které jsou pásy vyráběny, je brán velmi vážně a od ledna 2020 je veškerá výroba skialpových pásů Pomoca 100% bez PFC. Výrobce, který patří do skupiny Oberalp, je tak prvním dodavatelem skialpinistických pásů bez ekologicky škodlivých PFC.

Pomoca, to nejsou jen pásy. Pomoca je švýcarská technologie, která posiluje vaši svobodu v horách díky přesným, spolehlivým a jednoduchým řešením. Protože nakonec nezáleží na technologii, ale na vašich zážitcích na horách: "Chceme, aby vaše srdce zpívalo".

#swisstechnology

Jako 85 let stará historická švýcarská společnost spojujeme ve společnosti Pomoca přesnost a spolehlivost s nejmodernějším výzkumem a vytváříme nové technologie pro outdoorový průmysl.

JOSEPH CASTELLET

brand manager

bottom of page