top of page

Trailhero

Trailhero je projekt společnosti Dynafit, který se věnuje podpoře "rekreačních" běžců, kteří jsou ale aktivní součástí regionální běžecké komunity.

 

"V posledních letech se kolem celého trail runningu vytvořila silná a zapálená komunita. Pro ty, kteří v něm teprve začínají nebo chtějí zvýšit svou laťku, jsou zejména ambiciózní rekreační sportovci důležitým motivačním a inspiračním bodem," poznamenal Alex Nehls, mezinárodní marketingový ředitel společnosti DYNAFIT. "Prolínají se s komunitou jako kolegové, vědí o všech výzvách tohoto sportu a obvykle mají silný vztah k běžcům ve svém okolí. Programem DYNAFIT Trailhero chceme tyto sportovce podpořit a obecně tak dále etablovat trailový běh."

Kdo je to tedy vlastně Trailhero?

Je to běžec, který žije mottem "SPEEDUP" celým svým tělem i duší a chce pomáhat utvářet komunitu Dynafitu. Běžec, který se aktivně podílí na běžeckých komunitních akcích a závodech a který může ovlivnit a namotivovat druhé sportovce díky tomu, že už se sám v trailovém běžeckém světě nějakou dobu pohybuje a ví, o čem tento sport je. Není to ale atlet individualista.
 

Úspěchy programu Dynafit Trailhero, mluví samy za sebe. Vše začalo před sedmi lety, kdy se Dynafit poprvé vydal hledat vhodné kandidáty v Německu a Rakousku. Od té doby se program Trailhero rozšířil na mezinárodní úroveň. Pro sezónu 2023 zaregistrovala značka přes 2 000 přihlášek! Běžci jako Rosanna Buchauerová dokazují, že program Trailhero může sloužit i jako odrazový můstek pro mezinárodní kariéru. Rosanna odstartovala jako Trailhero v roce 2017 a nyní je součástí týmu atletů Dynafitu a je považována za jednu z nejlepších trailových běžkyň v Německu. Na mistrovství světa 2023 v Innsbrucku získala se svým týmem stříbro a v individuální soutěži se mohla těšit ze skvělého pátého místa!

 

Pochádzam zo stredného Slovenska z dedinky Zvolenská Slatina, ktorá sa nachádza pod masívom pohoria Poľana. Som zástanca zdravého životného štýlu a propagujem pohyb v horách či už behom, alebo turistikou, keďže tá príroda na Slovensku je krásna a pestrá. Pre mňa je najdôležitejšie v živote byť šťastný a cítiť sa slobodný a toto všetko mi prináša pohyb v prírode. 

Od detstva sa venujem športu (futbal, pinpong, volejbal...) a takisto pohybu v prírode (turistika, beh). Od roku 2017 som sa začal naplno venovať len atletike (beh na dlhé vzdialenosti). Od prvého trénera som sa tréningami posúval ako bežec aj ako človek. Dostavili sa aj prvé výsledky, ktoré sa každým rokom zlepšujú. Minulý rok 2022 som sa začal viac venovať trailovým behom, kde prišli aj podiové umiestnenia. Zároveň som sa kvalifikoval do slovenskej reprezentácie na Majstrovstvá sveta v trailovom behu v Innsbrucku, ktoré sa uskutočnili v roku 2023. V tomto roku som sa zúčastnil i prestížnych ultra pretekov v SR aj zahraničí. V rámci bežeckej prípravy využívam aj doplnkové športy, v lete bike, turistika a v zime beh na lyžiach.

Okrem športových úspechov som aj trénerom detskej a dospelej atletiky, kde moji zverenci už dosahujú prvé výsledky, ale hlavne ich baví sa hýbať. Pravidelne sa snažím organizovať športové podujatia v regióne a takisto aj pravidelne spoločné tréningy, či už na dráhe ale aj v horách, lebo príroda a beh spájajú dobrých ľudí.

ultra bežec, trailový bežec, bežec na lyžiach, biker

Začínala som ako asfaltový hobby bežec s túžbou odbehnúť jednoduchých 5 a 10 kilometrov. Odvtedy ubehlo 9 rokov. Mám za sebou šnúru klasických asflatkových pretekov, polmaratón, bežecké štafety Od Tatier k Dunaju či český Vltava run. Medzi moje najväčšie absolvované bežecké výzvy patrila vertikálna Tatranská šelma, či štafetový pretek Liptov Ride s riadnou dávkou kopcov a technických zbehov. Spoznala som za tých 9 rokov úžasných ľudí a športovcov, z ktorých vznikli fantastické priateľstvá. Z pretekov sa stali tímové víkendové dobrodružstvá plné zážitkov.

Beh je moja srdcovka. Pri behu sa uzemňujem ale aj lietam. Triedim myšlienky alebo sa plne sústreďujem na výkon. Spoznávam nových ľudí a prekonávam svoje ja. Behanie v kopcoch a na trailoch mi dáva pokoru, lebo nikdy nebudem vyššia ako kopec, na ktorý stúpam. Vďačnosť, že sa môžem hýbať  po skalách a skákať po koreňoch, možnosť prežívať aktuálny moment intenzívne. Trailový beh mi prináša vytrvalosť, občas krv pot a slzy ale aj neskutočnú radosť a chuť ísť do toho znova a zas. 

Ak práve nebehám tak bicyklujem, turistikujem, v zime lyžujem, v lete plávam a paddleboardujem. Tento rok som si zamilovala jógu, ktorá mi pomáha v mobilite a sile a skialpinizmus, ktorý mi pomáha lepšie zvládať behanie do kopcov.

vytrvalá bežkyňa, bajkerka, turistka, skialpinistka

Hory, příroda a pohyb jsou neodmyslitelnou součástí mého života. Běhám, skialpuji, jezdím na kole a učím se lézt. S během jsem sice začínala na silnici, ale jakmile jsem přičichla k trailu, bylo mi jasné, že to je to, co mi dává smysl. Trailrunningu se jako vášnivý hobík věnuji přibližně tři roky, ale do hor jsem se proběhala teprve nedávno. Až zde jsem se přesvědčila, že zázraky a zážitky se dějí za hranicí komfortní zóny.

Běh pro mě není jen o tempech a časech. Je pro mě životním stylem a terapeutem. Nastavuje mi disciplínu, dává mi pocit volnosti a vytyčuje cíle. Překonat sebe sama a posouvat své limity je pro mě tou nejcennější trofejí, jelikož někdy jsme sami sobě tím největším soupeřem.

Účastnila jsem se silničních závodů od 5 km po půlmaratony, trailových závodů, štafetových běhů, horských trailů a maratonu. Také jsem již okusila své první ultra. Tento rok, pokud zdraví dovolí, bych chtěla čelit své zatím největší výzvě, a to pokořit převýšení 3500 výškových metrů na 50km trati v Alpách – KAT100.

běžkyně, skialpinistka, cyklistka a začínající lezkyně

Od dětství miluji pohyb. Studoval jsem sportovní gymnázium, kde jsem získal cenné znalosti a začínal zdokonalovat svou fyzickou zdatnost v mnoha sportovních disciplínách, hlavně v desetiboji. V současnosti se soustředím hlavně na skialpinismus, horský běh do vrchu – vertical a překážkové závody. 

Skialpinismu se intenzivně věnuji tři roky. Je pro mě výzvou, ale také mě neskutečně naplňuje. Miluji ten pocit, když zdolávám vrcholy a překonávám sám sebe. To platí také pro trailový běh. Obojí s bonusem pohybu v krásné přírodě, kde se dokážu odreagovat od každodenního shonu. Překážkové závody pro mě představují skvělou kombinaci fyzického výkonu, taktického uvažování a adrenalinového zážitku. 

Sportování a aktivní životní styl jsou důležitou součástí mého života. V současnosti pracuji pro Sachasport, který je jedním z kompetenčních center Dynafit, a to mi umožnilo spojit mou lásku ke sportu s prací. Mám díky tomu možnost sdílet své zkušenosti a znalosti s ostatními sportovními nadšenci a pomáhat jim dosáhnout jejich cílů. Značka Dynafit je pro mě srdcovou záležitostí. Je to značka, které věřím a která mi pomáhá se posouvat dál. Jsem jejím pyšným ambasadorem a zkušenosti s ní rád předávám dál našim zákazníkům.

skialpinista, specialista běhu do vrchu, milovník překážkových závodů

bottom of page