top of page

V horách se pohybuji odmalička. Sjezdovky, běžky, kolo, výlety s rodiči, sport mám v krvi. Navíc bydlím kousek pod Králickým Sněžníkem, takže mám ideální terény na trénink v horách hned za domem. V juniorských letech jsem závodil na horském kole, občas jsem si nějaký závod oběhl, lezl jsem po skalách. Při studiu na vysoké škole jsem začal dělat instruktora lyžování a tady jsem také poprvé zkusil skialpy. Dvoukilové lyže, lyžáky, puchýře, láska na první pohled :-). 


Po vysoké škole jsem zamířil do kanceláře na obecní úřad a na kopce jsem se díval spíš přes okno. Chvíli po nástupu na úřad jsem se stal dobrovolným členem Horské služby ČR na okrsku Dolní Morava. Dobrovolničení v Horské službě mě naplňovalo a když byla po nějakém čase možnost stát se profesionálním záchranářem, neváhal jsem ani vteřinu. Můj největší koníček se stal mojí prací a z vyhřáté kanceláře jsem zamířil na hory pomáhat lidem, když se dostanou do nesnází. Obrážel jsem celkem pravidelně závody Českého poháru ve skialpinismu a na skialp jsem začal zaměřovat i mou letní přípravu. 


V roce 2019 jsem se pak stal Mistrem ČR ve skialpinismu a vítězem celkového hodnocení Českého poháru. Titul z MČR se mi pak podařilo po covidové závodní pauze obhájit v roce 2022. V roce 2022 jsme pak společně s Pavlem Ondráškem skončili na 3. místě v celkové klasifikaci na závodě Bokami Západných Tatier. 


Od sezóny 2023 mám tu čest být členem Dynafit týmu a za tuto zkušenost jsem moc rád. Mám špičkové vybavení a můžu se 100% soustředit na přípravu na největší závody v Evropě. Mým hlavním cílem jsou letos závody Pierra Menta, Bokami Západných Tatier a doufám i v účast na legendárním závodě Trofeo Mezzalama. Určitě mě v průběhu zimy uvidíte i na závodech Českého a Slovenského poháru!

Jakub Fabián

Highlights

2022

Bokami Západných Tatier 2022 – 3. místo

2022

MČR ve skialpinismu – 1. místo

2019

1. místo v celkovém hodnocení ČP 2019

Ambasador DYNAFIT

bottom of page