top of page

Specialista na horské vytrvalostní sporty DYNAFIT představuje speciální závodní set.

Intuitivní a spolehlivé užívání, vysoce funkční, zároveň minimalistický a ultralehký – produktový systém, který je pro výzvy typu Trofeo Mezzalama jako stvořený.

Adrenalin a vzrušení visí ve vzduchu. Obklopeni jásajícími diváky, čekají stovky sportovců a sportovkyň na startovní výstřel. Přes 40 kilometrů, několik tisíc výškových metrů a technicky náročné pasáže je třeba zvládnout ve dvou- nebo tříčlenném lanovém týmu, a to s maximální rychlostí. Skimaratony Sellaronda a Trofeo Mezzalama patří mezi ultimativní výzvy pro ambiciózní hobby i profesionální skialpinisty. Specialista na horské vytrvalostní sporty DYNAFIT podporuje v roce 2023 opět obě soutěže jako hlavní sponzor a partner, čímž podtrhuje svoji silnou pozici v závodním skitouringovém sportu. Skimaraton Sellaronda se koná 31. března 2023, Trofeo Mezzalama 22. dubna. Na obou závodech se očekávají zástupci mezinárodní elity ve skialpinismu, včetně některých sportovců DYNAFITu. DYNAFIT má na akcích svůj tým i fanoušky a je k dispozici pro jakékoli dotazy týkající se skialpinismu. Zároveň představuje závodní edici MEZZALAMA SET-UP, která obstojí i v těch nejobtížnějších podmínkách a je vytvořená právě pro závodníky.

Recenze ZDE
Recenze ZDE
Recenze ZDE
Recenze ZDE
Recenze ZDE

#speedup

LYŽE MEZZALAMA


Touringové lyže Mezzalama pro závodníky ohromí v závodech Grand Course svojí odolností, robustností a stabilitou při minimální hmotnosti. Konstrukce bočnice přechází na špičce a patě do konstrukce CAP. Tato kombinace zaručuje nejlepší možný přenos síly lyže při hmotnosti pouhých 790 gramů a zároveň odpouští chyby při sjezdu. Speciální závodní dřevěné jádro se skládá ze 100% vysoce kvalitní pavlovnie, přičemž pro závodní oblast se používá jen 10 % toho nejlepšího dřeva. Dodatečná vrstva ze skelných a karbonových vláken činí lyže Mezzalama extrémně stabilními. Horní vrstva je potažena speciálním závodním povrchem.


Délky: 153 cm – 162 cm

Šířka: 64 mm

Hmotnost: 790 gramů (162 cm)

MOC:  21 250 Kč

BOTY MEZZALAMA


Vyvinuté pro špičkový výkon na horách: skialpinistické boty Mezzalama váží pouhých 865 gramů a zaujmou atletickým střihem a sportovní šířkou boty 97 mm. Grilamidová skořepina je vyztužena uhlíkovými vlákny a komín vlákny skleněnými. Výsledkem je vysoká tuhost pro optimální ovládání. Díky systému Race Lock lze boty efektivně a rychle uvolnit nebo zapnout, což výrazně šetří drahocenný čas na soutěžích. System Twist fit zaručuje, že boty skvěle sedí v patní oblasti a poskytuje stabilní i bezpečné držení i v přední části boty. Mezzalama je vhodná nejen pro použití při závodech, ale také pro náročné rychlostní túry ve vysokohorském terénu. Tak jako všechny skialpinistické boty DYNAFIT, jsou i boty Mezzalama zhotoveny podle nejvyšších standardů kvality v italské Montebelluně.


Velikosti: 23–31 (Mondo Point)

Hmotnost: 865 gramů

MOC: 17 500 Kč

MAČKY MEZZALAMA


Mačky jsou absolutní nutností pro vaši vlastní bezpečnost na strmých, zledovatělých pasážích a při zdolávání technicky náročných vrcholů. Plně automatické hybridní mačky Mezzalama mají deset bodců a byly vyvinuty pro extrémně výkonné skialpinisty. Jsou mimořádně lehké, váží jen 395 gramů. Vyhovují regulím ISMF a materiálově kombinují to nejlepší ze dvou světů: přední část je vyrobena z robustní oceli, zadní díl je z lehkého hliníku. Přizpůsobení na příslušnou délku podešve bot (260 až 333 mm) lze provést bleskově a bez nářadí. Mačky lze v okamžiku připevnit ke skialpinistickým botám. Perfekně sedí a zaručují bezpečné držení na ledu, navátém sněhu a zledovatělých skalách. Flexibilní systém na spodní straně předního dílu zabraňuje nepříjemnému nabalování sněhu.


Hmotnost: 395 gramů 

Vázání: automatické

Délka podrážek: 260–333 mm 

MOC: 4250 Kč


VÁZÁNÍ MEZZALAMA+


Bezpečnost a výkon pro nasazení v náročných podmínkách. Díky vysoce výkonným materiálům, jako je celohliník a uhlík, je vázání Mezzalama+ obzvláště robustní a vybaví ambiciózní skialpinisty do nejtěžších podmínek na vysokohorských lyžařských túrách nebo závodech. Se svými 157 gramy a hodnotami vypínací síly DIN 5–10 je tím nejlehčím, plně nastavitelným speed vázáním v porovnání s ostatními vázáními ve své hmotnostní třídě. Mezzalama+ je vybaveno brzdičkou Low Tech Race. Vázání si získá oblibu jak inovativní dvojitou funkcí stoupací patky a brzdičky, tak i snadným ovládáním jednou rukou. V rychlosti sekundy přepnou skialpinisté mezi režimem lyžování a chůze a současně aktivují stoupací patku či brzdičku. Neušetříte tedy pouze gramy, ale i každou vteřinu rozhodující při závodě. Pro použití v ledových nebo drsných podmínkách lze vázání Mezzalama+ kombinovat s haršajznami. Jako všechna vázání DYNAFIT je i Mezzalama+ vyvinuto a vyrobeno v Německu a má doživotní záruku DYNAFIT Lifetime Guarantee.


Hmotnost: 157 gramů

DIN: 5–10

MOC: 19 000 Kč

19. února 2023

Autor: Dynafit PR

bottom of page