top of page

ROCK POINT SKIALP AND SKI RACE KRÁLIČÁK

Celodenní zimní sportovní akce pro děti a dospělé zakončená nočním skialpovým závodem

ROCK POINT SKIALP AND SKI RACE KRÁLIČÁK
ROCK POINT SKIALP AND SKI RACE KRÁLIČÁK

Čas a místo

17. 2. 2024 11:00

Staré Město pod Sněžníkem, Stříbrnice, 788 32 Staré Město-Staré Město pod Sněžníkem, Česko

O události

Dne 13. ledna se v Horském areálu Kraličák uskuteční celodenní sportovní akce Rock Point Skialp and Ski race Kraličák. Během dne proběhne testování skialpového vybavení, testování sjezdových lyží a závody ve slalomu pro malé a velké závodníky. Celou akci zakončí noční skialpový závod pro hobíky ale i profíky v atmosféře, kde dávají lišky dobrou noc. Součástí nočního skialpového závodu je totiž Hudy Český pohár ve skialpinismu 2024, takže bude opravdu na co koukat. Kromě závodů bude zajištěn program formou různých workshopů, práce s lavinovými vyhledávači a budou připraveny stánky partnerů se sportovním outdoorovým vybavením.

V případě nedostatku sněhu bude trať závodu upravena. Organizátoři budou ve čtvrtek 11. 1. 2024 do 20:00 před závodem informovat na oficiálních stránkách o stavu závodní tratě. Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit bez náhrady v případě, že Horská služba vyhodnotí povětrnostní podmínky jako život ohrožující a závod z těchto důvodů zastaví.

NOČNÍ SKIALPOVÝ ZÁVOD

Online registrace od 1. 11. 2023 ZDE

Závod je součástí Hudy Českého poháru ve skialpinismu 2024

Startovné:  700,- Kč předem na účet nebo na místě 850,- Kč. Zaplacené startovné je podmínkou registrace do závodu. Členové ČHS mají slevu 100,- Kč.

Prezentace: sobota 13.1. 2024 od 11:00-15:00, v bílém party stanu ve Stříbrnicích

Start: 16:15 ostrý hromadný start všech závodníků najednou

Povinná výbava: lyže s vázáním umožňujícím výstup i sjezd a stoupací pásy, přilba a rozsvícená čelovka po celou dobu závodu, mobilní telefon a lékárnička

Zajištění tratě: trasa bude značena červenými blikačkami a fábory, na potřebných místech budou navigovat pořadatelé

Zázemí: zázemí pro závodníky a doprovod nabízí bílý party stan. Bude zde probíhat výdej startovních čísel i vyhlášení výsledků. Neposkytujeme však hlídanou úschovnu věcí ani lyží. Proto si závodník odpovídá za vlastní výbavu sám

ZÁVOD VE SLALOMU NA LYŽÍCH ELAN 

Registrace: volná, stačí se nahlásit v cíli a můžete vyrazit na start

Starty: 10:00 - 12:00, 13:00 - 14:30 závod ve slalomu na lyžích Elan

Vyhlášení výsledků: 15:00 před kanceláří lyžařské školy

Závod: závodí se na dvě kola z nichž se počítá lepší čas. Jedinou podmínkou je absolvovat závod na lyžích značky Elan.

Trať: bude postavena na sjezdovce dle aktuálních sněhových podmínek a skládat se bude z 16 branek. Její profil bude vhodný jak pro zkušené jezdce, tak pro hobíky, takže se mohou zúčastnit opravdu všichni.

Zapůjčení testovacích lyží: zápůjčka je na závod i samotné testování zdarma na základě předložení dokladu totožnosti. Zapůjčení je z organizačních důvodů časově omezené na 1 hodinu.

Více info na oficiálních stránkách závodu  ZDE

Sdílet událost

bottom of page