top of page

SkialpujFEST 2023

Staňte se od 19. do 22. ledna 2023 v Peci pod Sněžkou součástí SkialpujFESTu, jediného skialpového festivalu v ČR. Zúčastněte se odborných přednášek, workshopů, otestujte vybavení a zazávoďte si v Noci Tuleních pásů. Užijte si víkend s lidmi, kteří o sněhu, horách a sportu přemýšlejí stejně jako vy.

SkialpujFEST 2023
SkialpujFEST 2023

Čas a místo

19. 1. 2023 19:00 – 22. 1. 2023 19:00

Pec pod Sněžkou, 542 21 Pec pod Sněžkou, Česko

O události

V druhé polovině ledna 2023 bude Pec patřit skialpinistům. Zúčastněte se celodenních workshopů pod vedením horských vůdců. Poslechněte si přednášky v autentickém prostředí horských chat. Nebo se postavte na start veřejného závodu s další pětistovkou stejně bláznivých skialpinistů, jako jste vy sami. 

Podstatná část festivalového programu proběhne v jedinečné atmosféře horských bud rozesetých po úbočí peckých kopců. Mezi jednotlivými přednáškovými sály se budete přesouvat jak jinak než na skialpových lyžích. Jedinečný charakter místa k takovému způsobu organizace přímo vybízí.

Pec pod Sněžkou proměníme v centrum skialpinismu. Třetí březnový víkend bude jedno z našich nejznámějších horských center patřit skialpinistům. Nezáleží na tom, jestli začínáte, nebo jste skialpu propadli již před mnoha lety. Na SkialpujFESTu si najdete program právě pro vás. Můžete se těšit na přednášky Máry Holečka, Radoslava Groha, Kláry Kolouchové, Martina Honzíka, lavinových odborníků, zástupců KRNAPu nebo horské služby. Vstup na všechny přednášky je zahrnut v základním vstupném. V rámci festivalového programu proběhne i největší skialpový závod v Česku: Noc Tuleních pásů. Program je samozřejmě uzpůsoben tak, abyste si mohli užít jak všechny přednášky a workshopy, tak se zúčastnit nočního závodu. Doporučujeme zakoupení společné vstupenky na SkialpujFEST a NTP, která vám umožní start v závodě a vstup na všechny festivalové přednášky. Workshopy si vyberete v průběhu registrace.

Mezi nabídku workshopů je zařazena trojice speciálních vzdělávacích bloků, na kterých se pod vedením horských vůdců budou jejich účastníci důkladně věnovat jedné ze základních skialpových problematik. Celodenní kurzy letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky i pokročilé.

Festivalový program nabídne dostatek možností pro praktické testování výbavy: jak té standardní, tedy lyží, vázání a bot, tak oblečení, lavinové výbavy nebo batohů. Prezentační stánky partnerů budou otevřeny po celý víkend, záleží jen na vás, kdy je přijdete navštívit.

Co by to bylo za akci, kdyby chyběla společenská zábava. Samozřejmě že plni zážitků budete už po absolvování odborného programu. Následný mentální odpočinek nabídne seznamovací invitation party, pozávodní setkání v klubu KlonDike i po celou dobu otevřený festivalový bar.

Registrace a vstupenky : www.skialpujfest.cz

Sdílet událost

bottom of page