top of page

8. března 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz

151 účastníků a 171 708 nastoupaných výškových metrů

8. března 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz

Již tradičně se skialpinisté v březnu vydali sbírat výškové metry a tím pomoci dobré věci. V rámci Snow Leopard Day věnuje Dynafit za každý absolvovaný výškový metr jeden cent na ochranu tohoto ikonického zvířete.

První březnový víkend se v horském resortu Dolní Morava uskutečnil již čtrnáctý Snow Leopard Day. Akce, během níž skialpinisté z celého světa sbírají výškové metry na podporu „erbovního“ zvířete Dynafitu – sněžného levharta. V České republice se akce zúčastnilo 151 registrovaných účastníků a na Dolní Moravě nastoupalo úctyhodných 171 708 výškových metrů.


Celá akce se nesla ve společenském duchu, kdy si nadšení skialpinisté mohli užít společné chvíle v zázemí vytvořeném týmem Dynafitu. Na akci se mohli potkat jak příležitostní skialpinisté, tak elitní závodníci. I když počasí ukázalo všechny své tváře: od mlhy po občasné paprsky sluníčka. Účastníci se jím ale nenechali odradit a vydali ze sebe maximum. Během celého dne bylo možné bezplatně vyzkoušet skialpové sety Dynafit a prohlédnout i zakoupit speciální kolekci Dynafit Snow Leopard, vytvořenou speciálně pro tuto příležitost. Výtěžek z prodeje kolekce putuje také na podporu sněžných levhartů.


Největší porci nastoupaných metrů přidal k celkovému číslu ambasador Salewy Matěj Bernát, který za 12 hodin nasbíral 8 857 výškových metrů – tedy vlastně vylezl na Mount Everest. Matěj je sedmadvacetiletý zubař, který veškerý svůj volný čas tráví na horách, ať už skialpováním, lezením nebo běháním. O tzv. „everesting“ se na letošním Snow Leopard Day pokusil poprvé a hned úspěšně. Celkem se na vrchol hory Slamník podíval za den osmnáctkrát. „Na hlavu náročný…😊 Ale fyzicky pohoda. Chodil jsem to tak volně,“ říká Matěj, jehož průměrné tempo činilo asi 870 vm/h. V depu i tak zvládl strávit dohromady 110 minut přestávkami na čaj a byl tedy i platným společníkem.


O ambasadory značek Dynafit a Salewa nebylo na akci nouze! Například o perfektní fotografie z akce se postaral další z nich, fotograf a horolezec Jakub Cejpek. Celou jeho galerii si můžete prohlédnout níže.

#snowleopard

Snow Lepard Day proběhl nejen v Česku, ale i v mnoha zemích po celém světě. Sportovci si mohli zapůjčit vybavení a sbírat metry i na stanovištích v Andoře, Finsku, Francii, Itálii, Německu, Norsku, Polsku, Rakousku, Slovinsku, Švýcarsku a USA. Do celkového počtu se započítaly i vertikální metry vyběhnuté závodníky na světovém šampionátu ISMF v Boí Taüll ve Španělsku a metry všech skialpových nadšenců, kteří své výkony odeslali online, ať už byli kdekoliv. 


Za dva víkendy se tak skialpinistům po celém světě podařilo nasbírat celkem 2 923 965 výškových metrů, a vytvořit tak nový rekord. Spolu s tržbami z prodeje speciální kolekce Snow Leopard tak na konto ochrany sněžných levhartů přibylo 40 226 €, což je zhruba 967 673 Kč. Pokud chcete sněžné levharty podpořit ještě teď, kolekce Snow Leopard je stále k zakoupení u vybraných obchodníků a na oficiálních stránkách Dynafitu.