top of page

6. června 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz | Ambasadoři

Květnový FOTO report ze života našich ambasadorů

6. června 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz | Ambasadoři

Jakub Fabián, Simona Hudoková, Robert Vrlák, Jakub Cejpek a Martin Šulek

Jelikož podporujeme velké množství skvělých sportovců, kteří zažívají každý den nová dobrodružství, budeme zde měsíčně sdílet FOTO reporty z jejich života. Ke konci měsíce vždy vybereme několik ambasadorů, kteří se s vámi podělí o zážitky ze svých tréninků, závodů, cest, anebo prostě jen výletů do přírody. Věříme, že vám tak ukážeme něco „ze zákulisí“ a reálného života lidí, jejichž život je neobyčejný a plný vzrušení a zážitků, ale taky často spojený s odříkáním, sebekázní, bolestí i nebezpečím.


Profil každého z ambasadorů najdete zde, i s proklikem na jejich sociální sítě. Všichni jistě ocení, když je podpoříte třeba sledováním. Tak na ně koukněte!

#květen

Jakub Fabián


Na začátku května jsem se začal pokoušet o systematický návrat k běžeckému tréninku. Dokonce jsem se už dobelhal i na Králický Sněžník, ale to bylo maximum. Bohužel to úplně nepřineslo své ovoce a po několika pokusech mi bylo jasné, že musím být ještě trpělivý a s pokorou jsem přesedlal na kolo.


V posledním květnovém týdnu jsem byl jedním z hlavních organizátorů celorepublikového cvičení Horské služby ČR, takže se to u mě neslo v pracovním duchu. Podařilo se nám dostat cvičení i do zpravodajských relací na ČT24 a do pořadu Zóna, kde bych měl komentovat průběh některých úkolů, které kluci plnili.


Highlight měsíce:


Bezmála dva týdny jsem strávil v léčebných slatinných lázních v Třeboni. Není to zde úplně „hodobožové“ místo pro trénink „uphill sportovce“, ale k cyklistice je to tu hodně přívětivé a najel jsem tu slušný vytrvalostní základ, aby bylo na čem stavět další výkonnostní progres. Hlavně jsem tu ale intenzivně pracoval na rehabilitaci a snad i odstranil poslední neduhy na mém kotníku. Nakonec mi to vykouzlilo úsměv na tváři, protože se konečně začínám cítit fyzicky dobře!

Robert Vrlák


Lezenie okolo Malagy ako príprava pred expedíciou Grónsko 2023


V máji sme vyrazili za Matejom, ktorý sa s celou rodinou presťahoval do Malagy. S Matejom som minulý rok vyliezol dva krát na Denali. Pridal sa k nám aj Stano, náš tretí člen nadchádzajúcej expedície do Grónska na 900 m skalnú vežu Ulamersortuaq. Týždeň sme liezli v okolí Malagy v tienistých sektoroch. Trénovali sme čo najviac lezeckého pohybu aj v nižších obtiažnostiach. V Grónsku nás čaká dlhé a vyčerpávajúce lezenie.


Oblasti:


Desplomilandia

Chilam Balam

Pinares de San Anton


Moje najlepšie vylezené cesty (obtiažnosti sú vo francúzskej stupnici):


Judas 7b, flash

Cheyenne 7a+/ 7b, flash

Viejos y puretas 7a, flash

Cosas caseras 7a, PP

Jakub Cejpek


Nejlepší skialp sezóny. Začátkem května jsme se užili fantastické tři dny v opuštěné divočině Bernských Alp. Na lyžích jsme nachodili 55 kilometrů, vylezli jižní stěnou a JV hřebenem na Lauteraarhorn (4042 m) a následně si vychutnali výživný sjezd až 45stupňovým svahem. Třešničkou na dortu byly noclehy v odlehlém bivaku Aar a na ještě zavřené chatě Lauteraar. Lepší závěr sezóny jsme si nemohli přát!

Martin Šulek


Hike&Fly Challenge 52 - vymyslel som si na 2023 aktivitu kazdy tyzden vyslapat kopec/vrch/stit a zletiet ho. Niekedy pocasie uplne nepraje ako pri cislach 17 a 18, kedy na Kriznej prsi a prvy krat ju musim zliezt na nohach, ale dole sa otacam a slapem este raz, lebo dazd ustava a hmla sa trha. Slapem s plnou vybavou niekolko krat za den lebo sa pripravujem na Hike&Fly Mont Blanc. Budem v jeho blizkosti v ramci dokumentovania Red Bull X-Alps ak vyda pocasie na vystup a zlet chcem byt pripraveny. Tak zbieram vyskove metre kde to ide ;). Neplanoval som to, ale moj H&F Challenge 52 je vybornou pripravou na pokus o Hike&Fly Mont Blanc!