top of page

16. srpna 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz

Salewa Tatry Campus: zažij hory pod křídly orla!

16. srpna 2023

Autor: Redakce Mountainbrands.cz

Neočekávej turistický zážitek, ale hory se vším, co k nim patří!

Úspěšný Dynafit Ultra Camp, který byl zaměřený na nové naděje ultra trail runningu, máme za sebou. Vzhledem k zájmu, který komunita kolem našich značek o kemp projevila, přicházíme s obdobnou příležitostí vydat se s námi na hory. Co jsme si pro vás připravili tentokrát?


Představujeme vám Salewa Tatry Campus! Horský kemp zaměřený na pohyb ve vysokých horách, hiking a horolezectví. To vše pod patronací Salewa Czech týmu a vedením profesionálních horských vůdců.  Kemp proběhne od 1.  do 3. října 2023, ve Vysokých Tatrách!>>>>>>> PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO <<<<<<<


Kolik to stojí?

Camp je zdarma. Salewa hradí ubytování s polopenzí, služby horského vůdce, výbavu, profesionální fotografie z akce a zapůjčení dalšího horolezeckého materiálu.


Pro koho kemp je?

Cítíš se v horách jako doma a máš rád/a pohyb? Už jsi si párkrát zalezl/a na skále? Chceš se zdokonalit ve svých horolezeckých dovednostech a znalostech? Chtěl/a by ses pustit do něčeho většího, ale sám si zatím netroufáš?


Připoj se ke skupině stejně naladěných lidí a prožij několik nezapomenutelných dní, během nichž se pod vedením zkušených horských vůdců naučíš bezpečně pohybovat ve vysokohorském terénu, zopakuješ si základy skalního lezení, jištění a slaňování, které pak využiješ na ferratě i na opravdovém vícedélkovém horolezeckém výstupu! To vše opět v unikátním prostředí Vysokých Tater. A ještě si domů odvezeš outdoorovou výbavičku (oblečení a boty) od společnosti Salewa!


O čem kemp bude?

Kemp bude složený z osvědčené kombinace přednášek a praktických workshopů a program se bude upravovat dle přízně a nepřízně počasí. Hory jsou proměnlivé, a tak velmi záleží, jak přívětivé k nám v daném termínu budou. Neočekávej proto turistický zážitek, ale hory se vším, co k nim patří! 😊


Ze Salewa týmu se ti bude své vědomosti i dovednosti snažit předat horský vůdce UIAGM a záchranář Lukáš Benický, o fotky se postará profesionální fotograf, filmař a tvůrce pořadu „Extrémne v horách“ RTVS Rasťo Hatiar a nebude chybět ani tatranský rodák, sportovec a country manager Salewa CZ/SK Matúš Vnenčák, který zná Vysoké Tatry jako své boty. Spolu s naším marketingovým týmem, co se vyzná nejen v marketingu, tak utvoříme tým, který tě provede Tatrami, jak je ještě neznáš! Zlatým hřebem celého kempu bude horolezecký vícedélkový výstup na Lomnický štít.


Kde se bude spát?

Zázemí nám tentokrát poskytne všemi dobře známá Zámkovského chata, která se nachází na ideálním místě, kousek od Lomnického štítu. Chata spolupracuje se společností Salewa již léta a je dobrým výchozím bodem pro výstupy v okolí. Byla založena již roku 1942! Budeš moci prozkoumat místní kuchyni i to, jak pokračuje rekonstrukce objektu, která se již chýlí k brzkému konci.


KDY: 1. – 3. 10. 2023
KDE: Vysoké Tatry – Zámkovského chata, Lomnický štít

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK: 9. 9. 2023 v 9:09 hod!


PODMÍNKY ÚČASTI:

 • věk 18+

 • alespoň průměrná fyzická kondice

 • souhlas s focením a prezentací účastníka v médiích a na sociálních sítích

 • vyplněná přihláška

Čtyřem vybraným šťastlivcům se ozveme s bližšími informacemi a budeme se na ně těšit na viděnou v Tatrách! Tak neváhej, zkus štěstí a přihlaš se!


>>>>>>> PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO <<<<<<<


#pod křídly orla

PROGRAM CAMPU:

 • 1. den: intro do skalního lezení (základy jištění, slaňování, postupu…)

 • 2. nebo 3. den: (dle počasí/podmínek) – horolezecký výstup na Lomnický štít (s použitím horolezeckého vybavení), pod vedením profesionálního horského vůdce

 • 2. nebo 3. den: (dle počasí/podmínek) – via ferrata (zajištěná cesta) – horská túra s použitím jištění, pod vedením horského vůdce

 • „teoretické“ workshopy vedené horskými vůdci, produktovými specialisty a ambasadory Salewa budou probíhat během celého kempu, dle časových možností


SALEWA CZ/SK HRADÍ A ZAJIŠŤUJE:

 • ubytování s polopenzí

 • výbavu Salewa (oblečení a obuv)

 • zapůjčení dalšího horolezeckého materiálu (sedák, přilba, ferrata set atd.)

 • náklady na horské vůdce

 • profesionálního fotografa a profi fotky k volnému použití


Pod křídly orla?

Orel v logu společnosti Salewa není náhodou. „Do loga jsme se snažili přenést naše hodnoty. V horách se soustředíme na maximální funkčnost, která často jde ruku v ruce s jednoduchostí,“ říká její marketingový ředitel Thomas Aichner. Salewa se specializuje hlavně na aktivity, jako je horolezectví, skitouring nebo speed hiking, ke kterým je nutně potřeba jen jedna věc. Hora nebo kopec! Každý jsme v ten moment tak trochu orlem a díváme se na svět z jedinečné ptačí perspektivy.


Salewa je společnost, která je výjimečná i svým ekologickým a etickým kodexem. Myslí při výrobě jak na svou uhlíkovou stopu, tak na recyklaci, boj s mikroplasty i etické získávání surovin nebo welfare zvířat. Při tom všem ale dokáže udržet maximální kvalitu a funkčnost produktů s jedinečným designem. Na čtyři vybrané účastníky čeká zbrusu nová výbava z letošních kolekcí (oblečení i obuv), kterou budou moci v Tatrách pořádně vyzkoušet a pak si ji odvézt domů.

SHRNUTÍ:


 • KDY: 1. – 3. 10. 2023

 • KDE: Vysoké Tatry – Zámkovského chata, Lomnický štít

 • Uzávěrka přihlášek: 9. 9. 2023 v 9:09 hod!

 • PŘIHLAŠ SE ZDE 

PODMÍNKY ÚČASTI:


 • věk 18+

 • alespoň průměrná fyzická kondice

 • souhlas s focením a prezentací účastníka v médiích a na sociálních sítích

 • vyplněná přihláška